Fåtöljer, 2 st, Bröderna Andersson, 50/60-tal, Teak. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3269
FÅTÖLJER, ett par, "Andorra", Bröderna Andersson, Ekenässjön AB, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
Fåtölj, Teak, Inge Andersson, Bröderna Andersson Industrier i Ekenässjön AB. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 2144
INGE ANDERSSON, fåtölj, "Tunis", Bröderna Anderssons Industrier i Ekenässjön AB, formgiven ca 1965. - Bukowskis